Dış Dudak Dolgusu

Dış Dudak Dolgusu Ankara

Dış dudak dolgusu Ankara; büyük dudak olarak da adlandırılan, dış vajinal dudakların daha iri ve dolgun hâle getirilmesi için yapılan estetik uygulamalardır. Dış dudakların normalden küçük ve zayıf yapılı olması estetik açıdan genital bölgeyi etkileyebilir. Bu durumda tercih edilen en güvenilir ve konforlu uygulama dış dudak dolgularıdır. Dış dudak dolgu uygulamasında hem hyaluronik asit içerikli hem de yağ içerikli dolgular kullanılabilir. Her ikisi de etkili yöntemler olmakla birlikte kişinin beklentileri, vücut ve cilt yapısı gibi faktörler değerlendirilerek, uygulanacak dolgu yöntemine karar verilir. Ankara dış dudak dolgusu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Dış Dudak Dolgusu Nedir?

Dolgu uygulamaları, cildin daha hacimli, dolgun ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bu nedenle uygulandığı bölgede gençleşme etkisi ve orantılı bir cilt görünümü ortaya çıkarır. Dolgu uygulamalarının kullanıldığı alanlardan biri de dış dudak estetiğidir. İdeal ve estetik kabul edilen vajina görünümünde dış dudaklar, iç dudakları örter. Dış dudakların aşırı küçük olması durumunda ise iç dudakları tam olarak kapatamaz ve bölgede sarkık bir görünüm oluşabilir.

Ankara Dış Dudak Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Dış dudakların küçük olması, kırışık ve sönük durması durumunda dolgu uygulamaları tercih edilebilir. Özellikle iç ve dış dudaklar arasında orantısız görünüm olan kişilerde dolgu uygulamaları ile oldukça tatmin edici sonuçlar alınabilir. Dolgu uygulamasından sonra vajinal dudaklar hacimli, genç ve parlak bir görünüm kazanır.

Ankara Dış Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dış dudak dolgusu enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. Uygulamada kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri ya da hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılabilir. Uygulama sırasında hastalarımızın rahatsızlık hissetmemesi için lokal anestezi yapılabilir.

Hyaluronik Asit ile Dış Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Hyaluronik asit, cildin kendi yapısında da bulunur. Yoğun nem tutma özelliğine sahip olduğu için dokuların canlı ve hacimli görünmesini sağlar. Bu nedenle dolgu işlemlerinde sıkça tercih edilir. Hyaluronik asit, cildin kendi yapısında da bulunan, cilt ile uyumlu bir madde olduğu için alerji riski de oldukça düşüktür. Dış dudaklara enjekte edilen hyaluronik asit, bölgenin istenen dolgun görünüme kavuşmasını sağlar. İşlem oldukça kısa sürede tamamlanır ve etkin sonuçları kısa süre içerisinde kendini gösterir.

Yağ Enjeksiyonu ile Dış Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Dış dudak dolgusunda tercih edilebilecek bir diğer dolgu yöntemi de yağ dolgusudur. Kişinin vücuduna enjekte edilecek yağ, vücudun farklı bölgelerinden alınabilir. Genellikle bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu bel, karın, basen gibi bölgelerden yağ alınması tercih edilir. Liposuction yöntemiyle alınan yağlar, dış vajinal dudaklara enjekte edilir.

Ankara Dış Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dış dudak dolgusunda kalıcılık süresi tercih edilen dolgu maddesine ve kişinin cilt yapısına göre değişebilir. Yağ dolgusunun kalıcılığı hyaluronik asit dolgularına göre daha fazladır. Enjekte edilen yağ hücrelerinin bir kısmı bölgeye tutunamaz ve zaman içerisinde kaybedilir. Kalan yağ hücreleri ise bölgede uzun süre etkisini gösterir. Hyaluronik asit ile yapılan dolgu uygulamalarında ise kalıcılık büyük oranda kişinin cilt yapısına bağlıdır. Genel olarak söyleyecek olursak; 6 – 8 ay kadar kalıcıdır diyebiliriz.

Dış Dudak Dolgusu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dış dudak dolgusundan sonra hastanede yatış gerekli değildir. Hastalarımız aynı gün içerisinde ev ya da sosyal yaşamlarına dönebilirler. Kişi dilerse birkaç gün istirahat edebilir. Enjeksiyon ile yapılan işlemler olduğu için dolgu uygulamalarından sonra kanama ve enfeksiyon oluşma riski de çok düşüktür. Dolgu uygulamalarından sonra, yaklaşık 15 gün süreyle cinsel ilişkiden kaçınmak gerekir. Yaklaşık 1 ay kadar hamam, sauna vb. ortak kullanım alanlarından uzak durmak da faydalı olacaktır.

Ankara Dış Dudak Dolgusu Fiyatları

Dış dudak dolgusu Ankara, vajinal dudaklardaki orantısız görünümün giderilmesinde kullanılan hem konforlu hem de etkili bir işlemdir. Bu nedenle günümüzde giderek daha sık tercih edilmektedir. Dış dudak dolgusu fiyatları ise yapılan uygulamaya göre değişebilir. Kullanılan dolgu malzemesi ve dolgu miktarı fiyatların değişmesine neden olabilir. Ankara dış dudak dolgusu ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş ile iletişime geçebilirsiniz.