Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık Zarı Muayenesi Ankara

Kızlık zarı, her kadında bulunan ve cinsel ilişkide esneyerek, yırtılarak kaybolan ince zar yapıdaki dokudur. Toplumsal anlamı ve bekâretle olan ilişkisi nedeniyle bazı kadınlar kızlık zarının yerinde olduğundan emin olmak isteyebilirler. Adlîvakaların incelenmesinde de kızlık zarı ile ilgili bilgilere ihtiyaç duyulabilir. Bu gibi incelemeler mutlaka uzman bir jinekolog tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde kadında yırtılmamış olan kızlık zarının yırtılması söz konusu olabilir ya da genital bölgede tahriş oluşabilir. Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş, Ankara’daki kliniğinde kızlık zarı kontrolü yaptırmak isteyen tüm kadınların uygun yöntemlerle muayenesini gerçekleştirmektedir. 

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi Ankara vajina ve genital bölgenin dışarıdan incelenmesi ile yapılır. Yani herhangi bir aparat kullanılmaz ve vajinaya hiçbir şey sokulmaz. Kızlık zarı, uzman bir jinekolog tarafından gözle görülebilir. Fakat kızlık zarını, bir başkasının görmesi mümkün değildir. Farklı çeşitlerde kızlık zarı yapıları bulunduğu için bu zar yapılarını jinekolog kolayca tanıyabilir ve muayene sonucunu söyleyebilir. Kızlık zarı muayenesi sırasında küçük dudaklar olarak adlandırdığımız labium minus dokuları iyice aralanır ve kızlık zarı (hymen) incelenir. Muayene sonucunu bildirmek için başka bir işleme gerek yoktur. Muayene yaklaşık beş dakika içinde tamamlanır.

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Kızlık zarı, bazı toplumlara bekâret ile özdeşleştirilmiş, sosyolo-kültürel anlamlar taşıyan ince, zar yapısındaki bir dokudur. Kişinin genetik özelliklerine bağlı olarak çok esnek ya da tamamen köşeli, kalın yapıda olabilir. Bazı kadınlarda bu zar o kadar esnektir ki cinsel ilişki sırasında hiçbir kanama görülmez. Bu gibi durumlarda kadınlar kızlık zarı muayenesi yaptırmak isteyebilirler. Aynadan bakıldığında ya da elle muayene edilerek kesinlikle anlaşılmayan kızlık zarı, bu gibi müdahaleler sonucunda bozulabilir. Bu nedenle muayenenin muhakkak uzman bir hekim tarafından yapılması gerekir. Bazı durumlarda, adlî vakalar incelenirken, hastanın kızlık zarı muayenesi yapılması talep edilebilir. Bu amaçlarla yapılan kızlık zarı muayenesi oldukça basittir ve hastaya hiçbir acı vermez. 

Kızlık Zarı Muayenesi Ankara

Kızlık zarı muayenesi, Ankara’da neredeyse her klinikte, uzman doktorlar tarafından yapılan bir muayenedir. Ankara’daki kliniğimize kızlık zarı kontrolü talebiyle gelen hastaların muayenesi, Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş tarafından kısa sürede tamamlanmaktadır. Kızlık zarı muayenesinin fiyatları ise değişkenlik gösterir. Ankara’da kızlık zarı muayenesi yapan klinikler bulunduğu bölgeye ve uzmanın talebine göre farklı olabilir. 

Ankara kızlık zarı muayenesi fiyatlarını öğrenmek ve randevunuzu almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.