Kürtaj Çayyolu

Kürtaj Çayyolu

Kürtaj yaşamı tehlikeye atan ve istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması konusunda Türkiye’de yasal olarak yapılan bir işlemdir. Yasalar çerçevesinde anne, baba ve kalbi atmaya başlayan her “fetüsün” hakları daima korunmaktadır. 10.haftaya kadar “isteğe bağlı” olarak gerçekleştirilebilen kürtaj işlemi için her iki çiftin de imzası gerekir. Eğer ki, bekâr bir kadın kürtaj olmak isterse; yalnızca “kendi imzası” yeterli olacaktır. Kürtaj Ankara Çayyolu gibi gelişmiş birçok şehirde “çeşitli sebeplerden ötürü” tercih edilmektedir. Kürtaja dair merak edilen birçok bilginin yer aldığı bu içerikte; Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş’ın kürtaja yaklaşımını görebilecek ve kürtaj nedir, kürtaj olmak için gerekli şartlar nelerdir, kürtaj nasıl yapılır, Ankara Çayyolu kürtaj fiyatları ortalama ne kadardır gibi birçok sorunun da yanıtını alabileceksiniz.

Kürtaj Nedir?

Küretaj yani “kazımak “kelimesinden; günümüze ”kürtaj” olarak aktarılan “gebeliği sonlandırma” işlemi, halk arasında “ çocuk aldırma, bebek aldırma” gibi tabirlerle de bilinmektedir. Rahîm içerisinde tutunan ve yerleşen gebelik materyalinin çeşitli yöntemlerle kadın doğum uzmanı tarafından “vajina dışarısına” alınmasına ise kürtaj denir.

Kürtaj Neden Yapılır?

“İstenmeyen gebeliklerin” sonlandırılması hakkı ise 10.haftaya kadar, evli çiftlere ve bekâr kadınlara verilmektedir.

Birlikteliklerini “bebekle” taçlandırmak isteyen her çift ; “bebek sahibi” olmak için bir takım hazırlıklar yapar ve “bebek sahibi” olacakları andan itibaren büyük bir mutluluk yaşarlar. Ancak, “bebekte oluşan anomaliler” yâda “düşüğün oluşması” sonucunda ne yazık ki kürtaj işlemi gerekebilmektedir. Çocuğun hastalıklı yâda engelli doğacağının kesinleştiği durumlarda ise “anne ve baba” adaylarına; 10.haftadan sonra da izin verilerek” kürtaj işlemi” yapılabilir.

Riskli gebelik geçiren birçok anne adayı da “gebelik izlemi” için kontrole gittiğinde, “bebeğin kalp atışlarının olmaması” sonucunda yine kürtaja alınabilir. Yani, bebeğin anne karnında herhangi bir sebepten ötürü ölmesi yâda gelişmesinin çok yavaş olması durumunda “kürtaj”, gebelik hangi haftada olursa olsun yapılabilir.

Anneyi tehdit eden durumlar içinde kürtaj sıklıkla uygulanır ki; yasal düzenlemeler içinde “annenin hayatı”, fetüsün hayatından önce gelmektedir. Zaten, annenin hayatı sonlandığı zaman “bebeğin de doğal olarak yaşam kaynağı” kesilecek ve ölecektir. Bu nedenle, anne karnındaki bebekle, annenin hayatı arasında seçim şansı ne yazık ki mümkün değildir. Örnek vermek gerekirse; servikal internal oks kapalı olsa dahi vajinal kanamanın fazla oluşu “hayati tehlike” arz ediyor ise “kürtaj” yapılır.

Gebeliğin sonlandırılması haricinde de “küretaj” işlemi, rahmin kazılarak tespit edilmesi sağlanan hastalıkların araştırılmasında kullanılabilir.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj işlemine karar veren çiftlerin “yazılı onayı” sonrasında kürtaj işlemi yapılırken, “bekâr bir kadının” sadece “kendisinin imzası”  yeterli olacaktır. Kürtaj olmak için “yasal” süreyi aşmadıysanız, kürtaj randevusu alarak doktor muayenesine gidebilir ve daha sonra kürtaja hazırlık yapabilirsiniz. Ancak, yasal süreyi aştıysanız ve yukarıda bahsedilen “kürtaj olmak için şartlar” sizde mevcut ise “kürtaj “ işleminiz doktorun kararı sonrasında yapılır.

Kürtaj başlamadan önce “gebeliğin mevcut durumu” değerlendirilir ve kürtajın yapılmasına “engel” olacak bir durum yok ise genel anestezi yada lokal anestezi uygulanır. Jinekoloji masasında yapılan kürtaj işlemi sırasında hiçbir ağrı sızı hissetmeden ortalama 15-20 dakika içerisinde “gebeliği sonlandırmak” mümkündür.

Kürtaj Ankara Çayyolu ve diğer büyük şehirlerde “vakum aspirasyon” yöntemiyle yapılmaktadır. Bu nedenle, kürtaj olmadan önce hangi teknikle kürtaj olacağınızı öğrenmeli ve olası riskleri doktorunuzla görüşmelisiniz.

Eğer ki “vakumla kürtaj” işlemi ile gebeliğiniz sonlanacak ise jinekoloji masasına yatırılır ve anestezi alırsınız. Rahîm ağzınızı genişleten alet ile rahminiz düz bir şekle kavuşturulur ve kürtaj işlemi başlatılır. Karmen enjektörünün rahme iletilmesinden sonra negatif basınç vakumla “gebelik materyalini” vajina dışarısına alır. Ultrason ile “gebelik materyalinin” kalmadığına emin olan doktor, kürtaj işlemini bitirir.

Psikolojik anlamda da sizi değerlendiren doktorunuz “eğer ki kürtaja hazır olmadığınızı yâda emin olmadığınızı” düşünürse sizi “kürtaj “ etmeden önce “tekrar düşünmeniz” konusunda uyarabilir. Zira, “kürtaj “ geri dönülmesi imkansız olan bir işlemdir ve net kararınızı vermiş olmanız gerekir.

Ankara Çayyolu Kürtaj İçin Doğru Adres: Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması konusunda çeşitli tekniklerle sizlere hizmet veren Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş, Ankara Çayyolu kürtaj doktorları arasında “en iyi kadın doğum doktoru” olarak bilinmektedir. Kürtaj olmak isteyen herkesle ve çiftlerle “detaylı” bir şekilde görüşme yapan Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş, “kürtaj “ konusunda hem hekimlik hem de psikolojik bağlamda “hastaya güven” vermektedir.

Ankara Çayyolu Kürtaj Fiyatları 2019

Ankara Çayyolu’da kürtaj yaptırmak istiyorsanız Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş ile görüşebilir ve 2019 kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Hekimden hekime hastaneden hastaneye farklılık gösteren Ankara Çayyolu kürtaj fiyatları hakkında “en iyi fiyatı” Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş’dan almak için bizleri arayın!