Radyofrekansla Genital Estetik

Radyofrekansla Genital Estetik Ankara

Doğum, kürtaj, sık cinsel ilişki gibi nedenlerle vajina zamanla deforme olabilir. Genital bölgede görülen bunun gibi deformasyonlar, günümüzde genital estetik ameliyatlarıyla kolayca giderilebilmektedir. Cerrahi işlemlerle yapılabilen bu ameliyatlar, günümüzün teknolojisi sayesinde tek bir kesik olmadan da yapılabilmektedir. Bunlardan en sık uygulananı ise vajinal radyofrekans uygulaması yani radyofrekans ile vajina daraltmadır. Cerrahi işlemle vajina daraltmaya göre cinsel perhiz süresinin daha kısa olması ve enfeksiyon riski olmaması nedeniyle radyofrekans ile vajina daraltma uygulaması, giderek daha fazla kadın tarafından tercih edilmektedir. 

Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş tarafından Ankara’da da uygulanan vajinal radyofrekans işlemi, kısa sürede olabilecek en acısız şekilde vajinanın yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar. 

Radyofrekans ile Vajina Daraltma Nedir?

Radyofrekans ile vajina daraltma uygulamasında herhangi bir şekilde cerrahi işlem uygulanmaz. Tamamen vajinaya yerleştirilen bir cihaz yardımıyla gerçekleşen sıkılaştırma işleminin sağlığa hiçbir zararı yoktur. ABD, Kanada ve Avrupa’da giderek yaygınlaşan bu uygulama, bugün Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlamıştır. 

Vajinal Radyofrekans Uygulaması Nasıl Yapılır?

Radyofrekans ile vajina daraltma işlemi genellikle tek seansta tamamlanır. Ortalama 30 dakika süren işlemin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Vajina içine yerleştirilen cihaz sayesinde vajinanın sıkılaştırılması sağlanır. İşlemden sonra hasta günlük hayatına devam edebilir. Cerrahi işlemden doğan enfeksiyon ve ödem riski vajinal radyofrekans uygulamasında görülmez. Dolayısıyla hasta işlem sonrasında daha rahat edebilir ve süreci kolayca tamamlayabilir. 

Vajinal radyofrekans işlemi sırasında, kızlık zarının arka tarafında bulunan ve klitorise oldukça yakın olan bölgeye uzun ince bir çubuk yerleştirilir. Bu çubuğun 5 tur 360 derece döndrülmesi sonucunda işlem tamamlanır. Vajinaya yerleştirilen çubuk, hastaya, jinekolojik muayene sırasında kullanılan prob’u hatırlatabilir. Çubuğun yerleştirildiği nokta, kadınlarda uyarılmanın en yoğun olduğu bölgedir. Radyofrekans dalgaları sayesinde vajinadaki dokular yeniden sıkılaştırılır. Kadın vücudundaki en hassas noktalardan biri olan bu bölgedeki fibroblast bölgeler uyarılarak kolajen üretimi sağlanır. Introrital bölgede sağlanan bu sıkılaşma sayesinde cinsel ilişkiden alınan haz karşılıklı olarak artar.

Radyofrekans ile Vajina Daraltmanın Faydaları Nelerdir?

Radyofrekans ile vajina daraltma işlemi cerrahi operasyonlara göre elbette daha rahat bir uygulamadır. Öncelikle, hastayı, cerrahi işlemin yarattığı stresten uzak tutar. Cerrahi işlemde hastanın enfeksiyondan uzak kalması için havuz ve saunadan uzak durması, ayakta duş alması ve en az 1 ay cinsel perhize uyması beklenir. Bu süreç, vajinal radyofrekans işleminde daha rahattır. Hasta, kısa sürede cinsel ilişkiye yeniden girebilir. Radyofrekans ile vajina daraltmanın tek olumsuz tarafı; işlemin etkisinin 2 – 3 hafta sonra başlaması dolayısıyla sıkılaştırma işleminin daha geç tamamlanmasıdır. Yaklaşık 6 ay sonra vajina tamamen sıkılaşır ve cinsel ilişkiden alınan haz artar. 

Radyofrekans ile vajina sıkılaştırmanın artılar: 

  • 7 gün sonra cinsel ilişkiye girilebilmesi
  • Enfeksiyon riskinin olmaması
  • Hastanın günlük aktivitelerine daha rahat devam edebilmesi
  • Cerrahi işlemden oluşan stresin, vajinal radyofrekansta görülmemesi
  • Tamamen acısız ve ağrısız olması

Ankara’da Radyofrekans ile Vajina Daraltma Fiyatları

Radyofrekans ile vajina daraltma uygulaması, Ankara’da da giderek yaygınlaşmaktadır. Amerika ve Avrupa’da yaygın olan bu uygulama Türkiye’de özellikle büyük şehirlerde de giderek daha fazla tercih edilmektedir. Ankara’daki hastalarımızın bu yönden şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Ankara’da Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş, vajinal radyofrekans ile birçok hastanın rahat bir şekilde tedavi sürecini tamamlamasına yardımcı olmuştur. Vajinal daraltma konusunda en güvenilir adreslerden biri olan kliniğimizde, radyofrekans ile vajina daraltma uygulaması da yapılmaktadır. 

Kimi durumlarda işlemin tamamlanması için birkaç seans gerekebilir. Kişinin ihtiyaçları ya da genital bölgenin kendi yapısı farklı uygulamaları gerektirebilir. Bu nedenle radyofrekans ile vajina daraltma uygulaması fiyatları en doğru şekilde hekiminiz tarafından belirlenir. Yapılacak ön muayene sonucunda işlemin fiyatını öğrenebilirsiniz. Vajinal radyofrekans fiyatlarına dair Ankara’daki kliniğimizden bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.