Vajinal Beyazlatma Ankara

Vajinal Beyazlatma Ankara

Vajinal bölgenin estetik görünümü, birçok faktöre bağlıdır. Renk eşitliği de bunlardan biridir. Doğum kontrol hapları, ağda ile epilasyon yapmak ya da yapısal nedenlerle vajina normalden daha koyu renkte olabilir. İdeal görünüm; vajinanın her bölgesinde eşit, açık renkli ve parlak görünümdür. Vajinanın koyu renkli olması, kadının cinsellik sırasında huzursuz hissetmesine, partnerinden çekinmesine neden olabilir. Unutulmamalıdır ki kadının kendine güvenmesi için vücudunun her bölgesi ile barışık olması gerekir. Günümüzde, birçok konforlu metod sayesinde vajina beyazlatma işlemi yapılabilmektedir. Hatta özel kremler sayesinde, yaklaşık 2 haftada genital beyazlatma yapılabilmektedir.

Ankara vajinal beyazlatma işleminde, kliniğimiz radyofrekans ve özel krem uygulamalarını kullanmaktadır. Vajina beyazlatma ve fiyatları hakkında tüm merak ettiklerinizi için kliniğimizle iletişime geçebilir; Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş’tan randevu alabilirsiniz.

Vajinada Kararma Neden Olur? Vajina Neden Kararır?

Vajinada renk değişimi pek çok nedenle ortaya çıkabilir. Birçok kadın, hayatının belli bir döneminde bu sorunla karşılaşabilmektedir.

  • Hormonal değişimler vajinada kararmaya neden olabilir. Özellikle ergenlik ve gebelik gibi dönemlerde değişen hormon seviyeleri, renk değişimine neden olabilir.
  • Doğum kontrol hapları da vücudun hormon dengesini değiştirdiği için kararmaya neden olabilir.
  • Uzun süreli güneşlenme, genital bölgenin güneşe maruz kalması da melanin hücrelerinin çoğalmasına neden olur.
  • Yaşın ilerlemesi ile birlikte doku deformasyonları ortaya çıkar. Bu nedenle vajinal dokular da renk değiştirebilir.
  • Ağda ile yapılan epilasyonlar da vajinada kararmaya neden olabilir. Vajina bölgesi hassas bir bölge olduğu için hatalı lazer epilasyon uygulamalarında da kararma şikâyeti ortaya çıkabilmektedir.

Vajinal Beyazlatma Nedir? Neden Yapılır?

Vajina beyazlatma; lazer, radyofrekans ya da özel harici ilaçlar ile yapılabilen, vajinanın daha açık renkli ve temiz görünmesini sağlayan bir işlemdir. Vajinanın dış görünüm olarak daha estetik ve çekici görünmesi birçok kadın için önemlidir. Özellikle günümüzde kadınlar bu konuda daha dikkatli ve özenlidir. Bu da vajina beyazlatma işlemine olan ihtiyacı artırmaktadır.

Vajina bazı kişilerde yapısal nedenlerle bazı kişilerde ise deformasyona bağlı olarak kararmış olabilir. Bu durum, kadının cinsellik sırasında rahat hissetmesini engeller. Özgüven düşürebilir. Sürekli ağda uygulaması yapılması da kararmayı ciddi ölçüde artırabilir. Vajina beyazlatma, vajinadaki rengin eşitlenmesini, kararan bölgelerin daha açık renkli ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Ankara vajinal beyazlatma, birçok farklı klinikte yapılmaktadır. Günümüzün modern teknolojisi sayesinde genital beyazlatma için kullanılan farklı teknolojiler bulunmaktadır. Ankara’daki kliniğimizde radyofrekans ve krem uygulamaları ile vajinal beyazlatma yapılmaktadır. Bu yöntemlerin kullanılmasındaki asıl amaç; kişinin kısa sürede, konforlu ve acısız bir şekilde vajina beyazlatma yaptırabilmesidir.

Radyofrekans ile vajina beyazlatma

Radyofrekans; vajinal kuruluk, vajina daraltma, idrar kaçırma ve genital estetik alanında sık kullanılan, oldukça etkili bir yöntemdir. Radyofrekans cihazının dokulara yolladığı özel ışınlar, ciltteki kolajen üretimini hızlandırır. Uygulanan yoğun ısı sayesinde ciltteki yenileyici hücreleri aktive eder. Bu hücreler, kararmaya neden olan yoğun melanin pigmentlerini parçalayarak, cildin aydınlanmasını sağlar.

Radyofrekans yöntemi, oldukça pratik bir işlemdir. FDA tarafından onaylıdır. Yani etkinliği ve güvenilirliği dünyadaki otoriteler tarafından onaylanmıştır. Yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır. Tamamen ameliyatsız bir işlem olması, acısız olması ve kısa sürede tamamlanması nedeniyle vajina beyazlatmada en çok tercih edilen işlemlerden biridir.

Krem ile vajina beyazlatma: Birçok kadın, vajinadaki kararmadan rahatsız olmasına rağmen gerek maddi nedenler gerekse yoğunluk nedeniyle vajina estetiğine zaman ayıramamaktadır. Krem ile vajina beyazlatma, etkili içeriği sayesinde radyofrekans ve lazer ile yapılan işleme konfor getirir. 2 seans olarak kliniğimizde uygulanan işlem, yaklaşık 2 hafta içerisinde sonuçlarını vermeye başlar. Bu süreçte hastamıza verdiğimiz krem, 1 ay boyunca kullanılmaya devam edilir. Düzenli uygulama sayesinde kalıcı ve etkin sonuç veren bir vajina beyazlatma yöntemidir.

Ankara Vajina Beyazlatma Fiyatları 2021

Vajina beyazlatma Ankara, günümüzde giderek daha fazla kadının tercih ettiği bir işlemdir. Özellikle krem ile yapılan uygulamalar oldukça konforlu olduğu için çalışan kadınlar için de idealdir. Vajina beyazlatıldıktan sonra, kişi kendini daha iyi hisseder. Cinsellik sırasında partnerine daha yakın olabilir ve cinsellikten daha çok keyif alabilir.

Vajina beyazlatma fiyatları ise yapılan uygulama yöntemine göre değişmektedir. Ankara vajina beyazlatma fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için Op. Dr. Kübra Zengin Altıntaş’ın kliniğini arayabilirsiniz.